24 липня 2025, 08:50
Функціонал онлайн-кабінету для управління міжнародними автобусними маршрутами, був розроблений Укртрансбезпекою у співпраці з Мінрозвитку.
За час роботи цифрового інструменту Мінрозвитку вже схвалено понад 200 рішень щодо відкриття, продовження чи зміни маршрутів.
“За понад три місяці роботи кабінету було схвалено відкриття 109 нових маршрутів. Майже всі вони вже отримали схвалення суміжних країн. Найпопулярнішими напрямками для відкриття нових автобусних маршрутів є Польща, Молдова, Чехія, Німеччина, Румунія. Для розуміння, протягом минулого року за паперовою процедурою було відкрито 270 маршрутів. Тож онлайн-кабінет та нова процедура підтверджують, що цифровізація дозволяє ухвалювати рішення швидше, якісніше та мінімізуючи корупційні ризики”, – підкреслив заступник Міністра розвитку громад та територій України Сергій Деркач.
Загалом, Міністерство вже підтримало продовження чи зміну понад 100 маршрутів. Близько 40 маршрутів наразі отримали відмову відповідно до вимог законодавства.
Окрім цього, на розгляді Мінрозвитку перебувають заявки на близько 200 маршрутів. Йдеться як про відкриття, так і продовження чи зміну маршрутів. Серед них близько 50 маршрутів до Польщі, 30 – до Італії, близько 25 до Молдови та Німеччини.
Важливо, що за останніми підрахунками Мінрозвитку, один регулярний міжнародний автобусний маршрут у середньому приносить за рік роботи близько 10 мільйонів гривень до бюджету. Йдеться як про низку платежів та податків, наприклад: єдиний соціальний внесок, податок на доходи фізичних осіб, податок на прибуток, митні платежі, військовий збір, акцизний збір. Окрім цього, розвиток ринку перевезень стимулює розвиток супутніх ринків та сфер. Наприклад, мова про обов’язковий технічний контроль, навчання та підвищення кваліфікації водіїв, страхування.
Підпишіться, щоб отримувати листи.