• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Урядом затверджено Типову програму унеможливлення насильства та жорстокого поводження з дітьми

11 червня 2025, 08:41

  • Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
  • Департамент соціального захисту населення
Зміни

Постановою Кабінету Міністрів України № 658 від 04 червня 2025 року затверджено Типову програму унеможливлення насильства та жорстокого поводження з дітьми https://bit.ly/4jG2Rdg.

Це важливий документ, який має застосовуватися усіма закладами, молодіжними центрами, дитячими, молодіжними громадськими об’єднаннями, іншими громадськими об’єднаннями (тобто суб’єктами, які працюють з дітьми та молоддю) для:

- створення середовища, вільного від насильства та жорстокого поводження з дитиною;

- запровадження системи інформування про випадки (або підозру на випадки) насильства та жорстокого поводження з дітьми у суб’єкті;

- забезпечення оперативного розгляду цих випадків та реагування на них.

Затвердження цієї Типової програми визначалося частиною 6 статті 10 Закону України “Про охорону дитинства”.

Типова програма містить, зокрема перелік превентивних заходів, заходів із виявлення і реагування на випадки насильства та жорстокого поводження з дітьми, заходів з навчання та підвищення обізнаності унеможливлення насильства та жорстокого поводження з дітьми, заходи з моніторингу та оцінки виконання програми, заходи з інформування (розміщення у доступних місцях для дітей та батьків, інших законних представників інформаційних матеріалів).

Також Типова програма визначає алгоритм дій працівників суб’єкта по роботі з дітьми та молоддю у разі виявлення ознак насильства або жорстокого поводження з дитиною.

На основі Типової програми усі суб'єкти роботи з дітьми мають розробити та затвердити своє Положення про запобігання та протидію насильству та жорстокому поводженню з дітьми. А працівники цих суб’єктів повинні бути ознайомлені з Положенням та інформацією про захист дітей від усіх форм насильства, зокрема домашнього насильства, експлуатації, цькування, найгірших форм дитячої праці або інших проявів жорстокого поводження з дитиною. Це визначає пункт 2 Типової програми.

У Положенні обов’язково визначаються суб’єкти виконання Типової програми (адміністрація, волонтери, працівники, інші залучені фахівці, які контактують із дітьми), до кого застосовується Типова програма, вимоги щодо політики найму працівників суб’єкта роботи з дітьми та молоддю, пов’язані із політикою запобігання насильству (перевірка кандидатів на наявність судимостей, рекомендації), вимоги щодо навчання персоналу (обов’язкові навчання з питань захисту прав дитини) (пункт 6 Типової програми).

Відповідно до статті 10 Закону України “Про охорону дитинства” забороняється працювати у контакті з дітьми особам, інформацію про яких внесено до Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи.

Під час працевлаштування осіб, які матимуть безпосередній або опосередкований контакт з дітьми, має бути проведене опитування, яке може включати запитання ситуаційного характеру щодо насильства або жорстокого поводження із дитиною, з метою виявлення можливої схильності особи до агресії, насильницької поведінки, жорстокого поводження (пункт 9 Типової програми).

Наступним важливим кроком у напрямі захисту дитини від насильства та жорстокого поводження має бути затвердження Порядку реагування на випадки насильства та жорстокого поводження з дітьми.

Поділитись

Теги

соцзахист

Новина за темою

Зміни у призначені та виплаті державних соцдопомог дітям та дорослим з інвалідністю і тим, хто не має права на пенсію
11/06/2025
Держава підтримує постраждалих від збройної агресії рф
11/06/2025
Шість громад Полтавщини отримали електровелосипеди для соцпрацівників
11/06/2025

Останні новини

Більше новин
Захисників та захисниць запрошують взяти участь у другому етапі Ігор ветеранів 2025 Захисників та захисниць запрошують взяти участь у другому етапі Ігор ветеранів 2025
01/07/2025
У Полтаві відбувся захід «Лаванда і крафт»
01/07/2025
В обласній бібліотеці імені Олеся Гончара провели зустріч із полтавською письменницею Мариною Федоровою
01/07/2025
У Полтаві та Опішні на об’єктах безбар’єрних маршрутів визначено обсяги будівельних робіт
01/07/2025
«ANUGA 2025»: до участі запрошують виробників молочної та органічної продукції Полтавщини
01/07/2025
Полтавські спортсмени вдало виступили на Всеукраїнському турнірі з боротьби вільної
01/07/2025
Школа адаптивного землеробства: на Полтавщині провели навчання для аграріїв
01/07/2025
Із початку року на Полтавщині заклади, які розміщували ВПО, отримали 14,2 млн грн компенсації
01/07/2025
Полтавська ОВА долучилася до першого засідання керівного комітету проєкту «Відновлення та посилення спроможностей громад»
01/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту