• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

У Полтаві відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція з ментального здоров'я: «Психологічні координати розвитку особистості: реалії і перспективи»

23 травня 2025, 14:33

  • Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
  • Департамент охорони здоров’я
VII Міжнародна Науково Практична Конференція 1

У межах Місяця обізнаності про ментальне здоров’я, який цього року в Україні проходить під закликом віднайти свої сенси, які у часи випробувань працюють як внутрішні опори: «Ти як? Сенси поряд», Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка провів VII Міжнародну науково-практичну конференцію «Психологічні координати розвитку особистості: реалії і перспективи». Захід, що відбувся 21-22 травня, став важливою платформою для обговорення основних аспектів психологічного благополуччя в умовах сьогодення.

Конференцію урочисто відкрила ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Марина Гриньова. З вітальними словами до учасників звернулися регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в Полтавській області Юлія Ющенко, перший проректор ПНПУ Олексій Гура, проректор із наукової роботи Василь Фазан, деканка факультету природничої і фізико-математичної освіти Глухівського національного педагогічного університету Інна Коренєва, деканка факультету психології і соціальної роботи ПНПУ Світлана Яланська. Модерувала конференцію завідувачка кафедри кризової психології ПНПУ Ніна Атаманчук.


Учасники конференції, серед яких були понад 300 відомих вітчизняних та зарубіжних науковців і практиків зі США, Швеції, Польщі, Ізраїлю, Іспанії та багатьох міст України, активно обмінювалися досвідом пошуку особистих сенсів, що є внутрішніми опорами для українців у непрості часи. Були обговорені актуальні проблеми збереження й підтримки ментального здоров’я особистості в складних життєвих умовах, питання соціально-психологічної допомоги в умовах життєвих криз та трансформацій, а також психосоціального відновлення життєстійкості у воєнний та повоєнний час.


Свої доповіді на пленарному засіданні представили такі видатні фахівці, як академік НАПН України Сергій Максименко, докторки психологічних наук Зіновія Карпенко, Алла Вознюк, Наталія Савелюк, доктор психологічних наук Інокентій Корнієнко, докторка педагогічних наук Ганна Жара, а також кандидати наук Віктор Шидлюх, Світлана Лукомська, Юлія Ющенко, Олександр Єрмоленко, психологині Наталія Ушакова та Яна Салахова.


Особливою подією конференції стала відкрита гостьова лекція на тему «Хібукі терапія» від Шарон Максимов Дафни – освітньої психологині, міжнародної експертки у роботі з травмою та ПТСР, авторки методу Hibuki Therapy та голови корпорації Hibuki Therapy, керівниці мережі благодійних реабілітаційних центрів (Ізраїль). Також був організований практико-орієнтований хаб «Практичні аспекти реалізації інноваційної діяльності психологів у воєнний час» з майстер-класами «Розвиток самосприйняття як спосіб пошуку внутрішніх опор особистості в складних життєвих умовах. Практики турботи про себе» (Людмила Жданюк, ПНПУ ім.В.Г. Короленка) та «Через біль до сили: трансформація травматичного досвіду» (Тетяна Величко, БФ Карітас Полтава). Відбулося засідання психологічної студії «Шлях до успіху» з практичними кейсами на тему «Толерантність до різних вразливих груп під час дії військового стану» (Олександр Панасюк, ГО «Інсайт»).

 

Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Юлія Ющенко наголосила, що основне завдання Місяця обізнаності про ментальне здоров’я – це привернути увагу до піклування про своє психічне здоров’я, яке є основним правом кожної людини, та підкреслила, що ментальне здоров'я не обмежується лише відсутністю розладів, а включає внутрішні ресурси для повноцінного життя: можливість розкривати свої таланти, працювати, піклуватися про інших і водночас не забувати про себе. Звертаючись до колег, Юлія Ющенко підкреслила, що ми є свідками та активними учасниками історичного процесу творення нової системи психосоціальної підтримки та турботи про психічне здоров'я в Україні, яка проходить через глибокі трансформаційні зміни, що вимагають консолідації зусиль, інноваційних підходів та постійного професійного розвитку кожного фахівця.
За результатами конференції сформовано збірник наукових матеріалів, який буде розміщено на офіційному сайті університету. Підготовлено до друку статті у виданні, включеному до міжнародної наукометричної бази Index Copernicus: «Технології розвитку інтелекту» Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України.


VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Психологічні координати розвитку особистості: реалії і перспективи» стала нагодою для науковців, практиків, студентської молоді звернути увагу на значення психічного добробуту. Це час, який вкотре дозволив підняти питання турботи про себе та інших, усвідомити важливість внутрішніх ресурсів для подолання труднощів та збереження гармонії в житті.


Разом ми можемо сприяти формуванню здорового ставлення до ментального здоров’я, що допоможе долати життєві виклики.

#тияк

Поділитись

Теги

Ти як?

Новина за темою

Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка два роки поспіль є активним учасником Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініціативи першої леді Олени Зеленської  
23/05/2025
Майбутні лікарі отримають сучасні знання з психічного здоров'я – Полтавський державний медичний університет посилює підготовку кадрів за програмою ВООЗ mhGAP
23/05/2025
На Полтавщині розставили акценти впровадження програми підтримки ментального здоров'я «Ти як?» та накреслили перспективи
23/05/2025
VII Міжнародна Науково Практична Конференція 2

VII Міжнародна Науково Практична Конференція 2

VII Міжнародна Науково Практична Конференція 3

VII Міжнародна Науково Практична Конференція 3

VII Міжнародна Науково Практична Конференція 5

VII Міжнародна Науково Практична Конференція 5

VII Міжнародна Науково Практична Конференція 6

VII Міжнародна Науково Практична Конференція 6

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Важливо, що Україна повертає своїх, дякую всім у світі, хто нам допомагає – звернення Президента Важливо, що Україна повертає своїх, дякую всім у світі, хто нам допомагає – звернення Президента
23/05/2025
Про забезпечення безбар’єрного доступудо об’єктів транспортної інфраструктури
23/05/2025
У Кременчуцькій громаді впроваджуватимуть пілотний проєкт зі створення клубної системи спорту
23/05/2025
Головна лікарня Полтавщини розбудовує безбар’єрний медичний простір
23/05/2025
Володимир Когут побував на місці ліквідації наслідків ворожої атаки у Кременчуцькій громаді
23/05/2025
Грант «Власна Справа» до 500 000 грн: Уряд розширив підтримку для прифронтових регіонів
23/05/2025
Ухвалено Рішення щодо перехідних положень до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Конвенція ПЄМ)
23/05/2025
Обговорили стан управління відходами в Кременчуцькому районі
23/05/2025
У бібліотеці ім. Олеся Гончара відбулося арттерапевтичне заняття «Квітковий настрій»
23/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту