Після того, як декларант подав декларацію до Реєстру декларацій, він має ще 30 днів для подання один раз виправленої декларації, якщо допустив помилки або згадав додаткову інформацію про свої активи.
Однак, після завершення 30-денного строку з дня подачі декларації або одразу після подачі виправленої декларації, всі декларації проходять логічний та арифметичний контроль, що є складовими автоматизованої перевірки електронних декларацій. За його допомогою ідентифікуються невідповідності (ризики), здійснюється їх оцінка та визначається показник рейтингу ризику декларації, що здійснюється наступним чином:
За показником рейтингу ризику відбувається ранжування всіх декларацій від вищого до нижчого. Це впливає на черговість відбору декларацій на їх повну перевірку.
Якщо декларація успішно пройшла автоматизовану перевірку то суб’єкт декларування отримає довідку, із зазначенням, що у декларації не встановлено ознак недостовірних відомостей, ознак конфлікту інтересів, незаконного збагачення або необґрунтованості активів. Проте, сам факт отримання такої довідки не означає, що декларація пройшла повну перевірку. Національне агентство з питань запобігання корупції може провести повну перевірку такої декларації у разі отримання інформації про можливі порушення.
Довідка за результатами успішного проходження автоматизованої перевірки не є підставою для притягнення декларанта до будь-якої відповідальності, рівно як і для подання ним виправленої декларації. Довідка носить інформаційний характер та може бути використана при заповненні декларацій наступних періодів або виправлення даних в реєстрах, якщо вони виявились не актуальними.
Підпишіться, щоб отримувати листи.