10 травня 2025, 09:42
Відомо, що рух продовжує життя. А його відсутність навпаки, дається взнаки на організм людини. Знижуються функції центральної нервової системи, падає діяльність гормональної системи, людина швидко втомлюється, стає ослабленою, розгубленою. Гіподинамія – саме так називають малорухливий спосіб життя – суттєво погіршує процес обміну речовин в організмі. Мета цього свята – спонукати людей до фізичної активності.
Чи замислювалися ви коли-небудь над тим чи достатньо ми рухаємося, чи не забагато часу проводимо в фізичному спокої?
Найперше, рух – це ходіння пішки. І не варто «вигадувати велосипед», щоб стимулювати себе додатковими руховими активностями. Можна просто ходити, адже звичайна ходьба – це одна із найкорисніших і найдоступніших рухових активностей. Ходіння пішки покращує аеробні можливості, тобто наше тіло здатне краще поглинати та використовувати кисень, впливає на якість, легкість та швидкість виконання щоденних справ, зменшує стрес і тривожність та допомагає підтримувати здорову вагу.
Рухова активність впливає на багато факторів ризику, які можуть спричинити різні захворювання. Ось основні з них:
Рухова активність є природним і найефективнішим способом зменшення багатьох факторів ризику, що впливають на здоров’я людини. Важливо зробити фізичні вправи невід’ємною частиною повсякденного життя для профілактики захворювань і підтримки гарного самопочуття. Щоб отримувати користь для здоров’я, достатньо 10-хвилинної прогулянки в активному темпі щодня. Активний темп означає, що рухатися треба зі швидкістю близько 5 кілометрів на годину.
Науковці підкреслюють, що варто збільшувати інтенсивність ходьби, а не лише зосереджуватися на відстані або кількості кроків. 10 тисяч кроків – це добрий орієнтир, але важливий також темп ходьби. Це не означає, що ви повинні займатися лише 10 хвилин на день. Чим більше ми будемо активними, тим більше переваг для здоров’я ми отримаємо.
Намагайтеся проводити якомога більше часу в русі! Адже будь-яка активність краща, ніж її відсутність.
Юлія ДРОЗД, фізичний терапевт Центру реабілітаційної медицини КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В .Скліфосовського ПОР» .
Підпишіться, щоб отримувати листи.