23 квітня 2025, 17:49
У роботі засідання взяли участь керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, голова української делегації Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Лілія Пашинна, т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, заступники начальника облвійськадміністрації Антон Чубенко та Максим Калінін, нардепи, представники центральних органів виконавчої влади, начальники РВА та голови громад.
«Президент чітко визначив задачі для Офісу Конгресу. Серед головних – безперебійна комунікація громад з усіма державними органами, посилення спроможності громад та згуртованість усіх. При потребі ми готові до зустрічей із головами громад. Працюємо над тим, щоб встановити контакти між громадами й Офісом Президента, Урядом, Верховною Радою. Питання, які сьогодні на порядку денному дійсно актуальні для кожного. Зокрема, співпраця з міжнародними партнерами. Хочемо почути, напрацювання в цьому напрямі, а також бачення щодо покращення встановлення такої співпраці», – зауважила Лілія Пашинна.
Володимир Когут наголосив, що Конгрес залишається ефективним майданчиком взаємодії та допомагає вирішувати проблемні питання.
«Це дієвий формат консолідації зусиль усіх рівнів влади задля вирішення актуальних викликів, пошуку ефективних рішень. Готовий до конструктивного діалогу. Вдячний усім, хто бере активну участь у житті нашого регіону, у зміцненні та розвитку громад і Полтавщини загалом», – сказав Володимир Когут.
Олександр Біленький додав, що облрада активно співпрацює з облвійськадміністрацією.
«Важливо підтримувати громади. Кожна має отримати те, чого прагне. Не лише інформацію, а й дієву підтримку. Ми є дуже конструктивною силою, яка взаємодіє з обласною військовою адміністрацією», – зазначив голова облради.
На засіданні Конгресу обговорили корпоратизацію комунальних підприємств та перспективи такого формату. Про необхідність реформи поінформував народний депутат, заступник голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку, голова підкомітету з питань регулювання публічних закупівель та ефективного управління державним і комунальним майном Олексій Мовчан.
«Корпоратизація передбачає важливі речі. Перше, це зміна організаційно-правової форми для КП. Вони отримають більше автономії та можливостей для розвитку. Друге, врегулювання статусу майна – забезпечення стабільності та прогнозованості в управлінні активами підприємств. Третє – прозорість і залучення інвестицій – підприємства зможуть ефективніше використовувати ресурси та модернізувати власне майно. У межах корпоратизації доведеться зробити інвентаризацію майна. Це зрозуміло, неможливо внести щось до статутного капіталу, що не пораховане. І четверте – захист місцевих бюджетів. Тобто громади збережуть надходження та зможуть краще контролювати підприємства», – розповів Олексій Мовчан.
На порядку денному – субвенції з державного місцевим бюджетам у сфері освіти. Крім того, розглянули стан виконання ремонтних робіт на автошляхах загального користування Полтавської області.
Окремо обговорили співпрацю громад області з іноземними громадами-партнерами та організацію підготовчого процесу до проведення у таких громадах-партнерах ініціативи «Рік/місяць України».
Також вирішили організаційні питання. Зокрема обрали шляхом голосування склад делегації від Полтавської області для участі у найближчому засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові та актуальні питання.
Засідання Конгресу 3
Засідання Конгресу 4
Засідання Конгресу 2
Підпишіться, щоб отримувати листи.