• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Стартував проект «Зимова єПідтримка»: як подати заявку на отримання 1000 грн у застосунку Дія

01 грудня 2024, 11:06

  • Департамент економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій
  • Управління цифрової трансформації
Зимова Єпідтримка

Ініційована Президентом України Володимиром Зеленським програма «Зимова єПідтримка» стартувала. Вже відсьогодні в застосунку Дія українці можуть подати заявку на отримання державної допомоги в розмірі 1000 гривень. 

«У складний зимовий період держава підтримує кожного українця, який перебуває на підконтрольній території України. У застосунку Дія громадяни вже можуть подати заявку на отримання тисячі гривень соціальної підтримки, в тому числі на підтримку своїх неповнолітніх дітей. Ці кошти українці можуть мати витрати на придбання ліків, книг, оплату медичних чи комунальних послуг або ж, що дуже важливо, — заощадити на підтримку Збройних сил України», — зазначив Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України.

«Застосунком Дія вже користуються понад 21 млн українців. Саме тому це зручний інструмент, щоб отримати 1000 грн за програмою «Зимова єПідтримка». У кількох кліках українці можуть оформити виплати на себе, а також на своїх неповнолітніх дітей. Потім витрати отримати отримані кошти на комуналку, ліки, квитки в кіно, задонати через UNITED24 тощо», — повідомив віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Для того, щоб подати заявку через Дію:

1. Встановити або оновити застосування Дія до останньої версії.

2. Авторизуйтеся в Дії.

3. У розділі Сервіси оберіть послугу Зимова єПідтримка.

4. Ознайомтеся з описом програми та натисніть кнопку «Розпочати»

5. Оберіть для кого призначена виплата (для себе або для дитини) 

Зверніть увагу! Якщо свідоцтво про народження дитини не завантажено в застосунку Дія — натисніть на кнопку «Додати свідоцтво про народження дитини». 

6. Оберіть рахунок для виплати. 

Якщо ви вже є учасником програми «Національний кешбек» та відкрили рахунок у банку, система автоматично запропонує звернути наявну проблему або відкрити нову. Оберіть зручний для себе спосіб.  

7. Надішліть заявку на отримання виплати. Попередньо важливо перевірити дані заяви та підтвердити, що ви перебуваєте на території України. 

8. Після замовлення виплати відслідковуйте заяву про статус у мобільному застосунку Дія.

9. Після того, як заявка буде схвалена, кошти надійдуть на обрану в Дії країні Національний кешбек протягом 10 днів. 

На що можна витратити кошти? 

Витратити отримання через Дію тисячу гривень можна протягом 2025 року – до 31 грудня включно. Цими коштами можна сплатити комунальні, медичні, освітні, транспортні, страхові послуги чи послуги мобільного зв’язку, придбати ліки, книги тощо. Також їх можна витратити на благодійність. Зняти готівку з картки Національного кешбека не можна. Кошти можна буде витратити як онлайн, так і офлайн, але лише на певні категорії витрат. 

Як отримати кошти тим, хто не має Дії? 

Держава підбала про те, щоб допомогти могли отримати й зокрема, люди, які не мають можливості подати заявки через Дію. Громадяни, які на момент дії програми «Зимова єПідтримка» підтримують соціальні виплати інвалідам 1-2 групи через Укрпошту, отримують грошову допомогу через Укрпошту. Список таких отримувачів складає Мінсоцполітики.

«Під час підготовки програми допомоги «Зимова єПідтримка», ініційованої Президентом, для нас ключовим завданням не було ослаблено й соціально чутливих категорій населення — пенсіонерів та людей з інвалідністю. Чимало з ними підтримує виплати через Укрпошту.

Мінсоцполітики детально працювало дані й склало перелік таких отримувачів. Про можливість отримати виплату цим громадянам повідомляє листоноша під час отримання пенсії чи соцдопомоги. Важливо, щоб кожен громадянин, хоч би в якому віддаленому куточку країни він проживав, відчув, що держава дбає про нього і надасть необхідну додаткову підтримку цій складній землі», - зазначила Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.

Кошти будуть доступні для використання до кінця лютого 2025 року лише через Укрпошту. Їх можна буде витратити на оплату комунальних та інших послуг, а також на деякі товари українського виробництва.

крім того, законні опікуни неповноліт дітей, осіб, у яких через релігійні вірування відсутній РНОКПП, або старші люди віком 65+, у яких немає застосунку Дія — можуть звернутися за виплатою допомоги до відділення одного з банків-партнерів з 10 грудня. Банк відкриє отримувачу грошей Національний кешбек, на яку надійде допомога. 

Що варто знати про програму «Зимова єПідтримка»

  • Програма ініціацій для того, щоб допомогти українцям, які потребують підтримки в зимовий період в умовах широкомасштабної агресії Росії проти нашої країни. Громадяни, які не потребують такої підтримки, можуть не подавати заявку, або будь-який українець за бажанням може спрямувати отримання тисячі гривень на підтримку Сил оборони через благодійні фонди та волонтерські організації, на отримання військових зобов’язань тощо.
  • Фінансувати програму буде із залишків невикористаних коштів державного бюджету невійськового призначення. 
  • Аналогічні форми підтримки громадян вже надавались Урядом раніше. також, під час пандемії COVID-19 українці отримували 1 тис. грн за умови вакцинації. На початку повномасштабного вторгнення громадяни постраждалих регіонів отримали 6,5 тисяч гривень за програмою єПідтримка.
  • Відкриття та обслуговування картки Національного кешбека — безоплатно. Жодних податків на отримання допомоги нараховуватися не буде. 
  • Програма діятиме три місяці – з 1 грудня 2024 року по 28 лютого 2025 року. Саме в цей період громадяни можуть подати заявки на отримання коштів.

Проект Зимова єПідтримка розроблено Міністерством економіки за участі Мінсоцполітики. Учасниками проекту є АТ «Укрпошта», технічний адміністратор інформаційної системи, фізичні особи, розрахунковий банк та уповноважені банки. 

Поділитись

Теги

цифровізація
економіка
допомога
зимова єПідтримка

Новина за темою

Технічні правила для стабільного зв’язку та безперебійної роботи техніки: важливість електромагнітної сумісності
01/12/2024
Полтавщина – у четвірці лідерів за результатами цифровізації регіонів та громад
01/12/2024
Триває інформаційна кампанія з протидії шахрайству щодо військовополонених та зниклих безвісти
01/12/2024

Останні новини

Більше новин
Із початку року центри життєстійкості на Полтавщині надали понад 8,4 тис. індивідуальних послуг Із початку року центри життєстійкості на Полтавщині надали понад 8,4 тис. індивідуальних послуг
16/05/2025
Відбувся чемпіонат Полтавської обласної організації ФСТ «Динамо» України з міні-футболу
16/05/2025
Колектив молодих науковців Полтавської політехніки відзначений парламентською премією за інноваційні розробки у сфері безпеки та обороноздатності України
16/05/2025
На Полтавщині працювала ППО
16/05/2025
Полтавці здобули 6 медалей на чемпіонаті світу з шашок серед спортсменів із порушеннями слуху та зору
16/05/2025
Проєкт «Чисте небо»
16/05/2025
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: до Лубен завітали представники  з Білозерки
16/05/2025
У Полтавській ОВА продовжують працювати цілодобові гарячі лінії обласного контактного центру
16/05/2025
Інтелектуальні перемоги молоді –  запорука великої ПЕРЕМОГИ України!
16/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту